Brněnské dny čaje a keramiky červen 2013

brno2013S obavami jestli počasí vydrží jsme tentokrát vyrazili do Lužáneckého parku v centru Brna. Měli jsme štěstí, déšť nás trošku pokropil až v samém závěru, ale u čaje pod stany nám ani nevadil.
Opět trošku jiná, moc hezká výstava , čajovníci, baťůžkáři, přátelé keramici, spousta dětí, samí usměvaví lidé, ochutnávky jídla i pití, zajímavá nevšední hudba.....
Je to již tradiční akce a tak abych na někoho nezapoměl raději tentokrát s obrázky vkládám i plakát a pozvánku, za které moc děkuji a od nás něco málo fotek ze soboty. Vše co bylo k nakouknutí jsme ani nestihli a tak jen to, u čeho jsme byli.

Pokračování tohoto článku »»»

Výstava na Zámku Dobersberg v Rakousku

DobersbergNa Zámku Dobersberg v Rakousku, byla v pátek 17.5.2013 zahájena výstava keramiky Miroslavy Randové a Petra Nováka.
Babička mi říkávala, když je nejvíc spěchu je dobré si na chvíli sednout. Tomu kdo má drobet toulavé boty, stačí jen málo aby se dal do pohybu. A tak jsme s Tomášem a Dagem opět na chvíli unikli denním starostem.


Výstava ve velmi pěkných prostorách sklepení zámku, instalace i vernisáž, hudba i čaje, no vše OK – přepečlivě připravené našimi přáteli. Podívejte se na obrázky a i všechny související odkazy.

www.kulturkeller.eu
keramikstudio.artkeramika.cz
www.kcdoupe.cz
www.artkeramika.cz
janavebrova.com
www.teajay.eu
www.keramika-slavonice.com

fotoalbum – Dobersberg

Čajovna a kavárna Jantar Břeclav

breclavPřed časem jsme přijali pozvání na dobrou kávu, čaj a i výpal Raku keramiky v Břeclavi – s Pavlem Bezůškem a Michalem Plíhalem … a tak opět jen malá foto reportáž z krásného víkendu. 

Více o místě konání a keramice najdete na :
www.cajovnajantar.cz
keramikamlha.webnode.cz
fotoalbum – Čajovna a kavárna Jantar Břeclav

Napoleonské Slavkovské slavnosti

napoleonSlavkovský zámek a park.
“ kde uvidíte dámu na koni se sklenicí vínečka…“
Reportáž – „náš příspěvek k oslavám 243 narozenin Napoleona Bonaparte a 200 let od bitvy u Borodina …“ Slavkov – Austerliz…2012.
Dětičky z publika, co prstíčkem opatrně makaly na hlínu točící se na kruhu měly radost a jiskřičky v očích… Skupina lidí co vydržela dlouho, v dešti, stát v kroužku kolem nás a sledovat Michalovy raku výpaly byla viditelně spokojená… hodně zvědavých otázek…i od diváků v historických uniformách z Francie, Holandska, Německa.
A že jsme byli až kdesi pod stromy v parku, a to počasí, ale zase na nás tolik nepršelo… A byla tam i skvělá, čerstvě upražená káva, a odpoledne i sluníčko.

Pokračování tohoto článku »»»

Floria Kroměříž 2012

20121216kromerizPoděkování organizátorům za pozvání, velká pochvala za bezproblémový příjezd i parkování, bezbariérové prostředí, dobrý gáblík a především skvěle, čistě aranžovanou, velmi pěknou výstavu bonsají, přátel z firmy Bonsai museum Isabelia.
Navštívili jsme i stánek přátel – sběratelů čarověníků a skvělých zahradníků – ing.M. Kostelníčka z Jalubí. Shlédli jsme i nabídku celé řady prodejců květin, rozličných okrasných i užitkových stromečků , a i všech možných cibulek, semen atd., ale třeba i košíků, česneku, japonského suši a i v podzimní době u nás na Moravě snad pro všechny zcela nepostradatelného burčáku.
Něco málo obrázků najdete v připojené galerii a i na stránkách :
www.vystavistefloria.cz
www.isabelia.cz
www.kostelnicek.com
a několik velmi pěkných reportáží na pokračování je na www.bonsai-dnes.cz 

fotoalbum – Floria Kroměříž 2012