Bonsai.cz

pinusPo mnoha letech pěstování bonsají, kaktusů, skalniček a všech možných okrasných i užitkových rostlin u mě v posledním čase dochází ke změně. Tito více než čtyři desítky let hýčkaní „ koníčci na vedlejšku“ se stávají mým hlavním zaměstnáním. Není to žádné zbrklé ani vynucené rozhodnutí, ale pár let pečlivě připravovaný záměr. V roce 2004 se mi po několikaletém úsilí podařilo v blízkosti stávající zahrady získat téměř hektarový pozemek a stavební povolení… A tak nyní již postupně dokončujeme stavební práce spojené s vybudováním nezbytných objektů našeho zahradnictví a projekt nového Zahradnického centra Zastávka se tím dostává do své závěrečné etapy. V roce 2008 budou jeho jednotlivé části postupně uváděny do zkušebního provozu.

A tak jsem se také, po několika letech více či méně úspěšného provozu a korespondence s vámi na stránkách Bonsai.cz v posledních týdnech rozhodl změnit podobu těchto stránek..

Nechal jsem uzavřít naše diskusní fórum. Je to určitě trochu škoda. Jeho uvedení do provozu a udržování dalo dost práce. Ale na českém internetu jsou již chvíli v provozu podobné stránky. Fórum se po počátečním období, zprvu pionýrského, a později, domnívám se, docela zajímavého diskusního kotle v posledních měsících provozu stalo pouze hnízdem rozesilatelů spamů ,ve své otevřené podobě u nás neobstálo a tak ztratilo smysl je dále provozovat.

Nové stránky, s rozšířeným obsahem, který zobrazí všechny naše aktivity, budeme rozbíhat postupně, tak jak se nám bude dařit doplňovat a uvádět do provozu jednotlivé část stránek a i našeho nového zahradnictví .

V areálu je mimo novou prodejnu budována i zásobní zahrada, sbírka okrasných dřevin, kolekce čarověníků, skalky, skleník s jezírkem a nezbytná technologická zařízení.

Nové stránky Bonsai.cz v části „Archív“ zachovají celý stávající obsah u nás dříve zveřejněných článků a fotografií. Na stávající strukturu postupně navážeme novými příspěvky a fotoalbem. Bude tu prostor i pro hosty, jejich příspěvky a zajímavé fotografie.

Rekonstrukcí nyní projde i můj internetový obchod. Doufám že nejpozději s příchodem jara bude opět plně v provozu.

Vážení přátelé, děkuji Vám, všem našim čtenářům i zákazníkům za podporu a přeji hezké dny v novém roce 2008.

2